Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

Nižšie nájdete interaktívne mapy užívateľského rozhrania Dotykačky - hlavnej obrazovky a postranného menu. Ak umiestnite kurzor myši nad obrázok, zobrazí sa popis jednotlivých položiek, tlačidiel a ikon. Prejdite myšou nad položku, ktorá vás zaujíma a dozviete sa na čo slúži. Pri vybraných položkách potom kliknutím / ťuknutím prejdete do súvisiacej kapitoly.

ui_hand3

 

Hlavná obrazovka

Podržte kurzor myši nad vybranou položkou. Ak sa v informačnej bubline nachádza text s tromi bodkami, kliknutím / ťuknutím otvoríte príslušnú kapitolu. Dostupnosť všetkých dlaždíc v ponuke na ľavej strane závisí od aktívnych položiek v Nastaveniach aplikácie.

ui_komplet_small

 

poznamka_icon

V prípade, že ste v sprievodcovi aktiváciou vybrali typ prevádzky Obchod, namiesto dlaždíc s jednotlivými produktmi sa štandardne zobrazí klávesnica PLU na okamžitý (rýchly) predaj. Ďalšie informácie o okamžitom predaji nájdete v tejto kapitole.

nahor


 

Postranné menu

Pomocou postranného menu získate prístup k rozšíreným nastaveniam Dotykačky (Nastavenie aplikácie), kde nastavíte správanie pokladnice či sa dostanete k prehľadom tržieb a reportom. Nájdete tu aj možnosť Správa položiek, ktorá slúži na vytváranie produktov a ich kategórií. Ťuknutím na položku Licencie v pätičke otvoríte dialóg s podrobnosťami o použitej licencii. Taktiež sa tu zobrazujú po nastavení eKasy chybne alebo offiline fišklaizované doklady.

Podržte kurzor myši nad vybranou položkou. Ak sa v informačnej bubline nachádza text s tromi bodkami, kliknutím otvoríte príslušnú kapitolu.

menu_main

 

V spodnej časti ponuky nájdete, okrem stavu fiškalizácie dokumentov, informácie o licencii. Ak nemáte nastavenú evidencie tržieb, nájdete tu položku na jej nastavenie.

nahor


 

Stav fiškalizácie

Ak ste nastavili eKasu, namiesto položky Nastaviť eKasu sa zobrazí fiškálny stav. V prípade, že niektoré vystavené účty neboli fiškalizované, upozorní vás na to ikona clip1221 v ľavom rohu hlavnej obrazovky a tu sa zobrazí počet neodoslaných dokladov.

clip1218
clip1220
clip1219

 

V prípade problémov s fiškalizáciou, nevystavujte ďalšie účty do doby, než sa problém podarí odstrániť. Riešenie najčastejších problémov s fiškalizáciou ukazuje táto kapitola. Po vyriešení problému budú doklady vo fronte automaticky odoslané. Prípadne ich môžete odoslať ťuknutím na položku s počtom neodoslaných dokladov priamo v postrannom menu.

nahor

Táto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC