Čo sa dá s čítačkou robiť v Dotykačke?

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Čo sa dá s čítačkou robiť v Dotykačke?

Navigácia:  Príprava pokladnice > Pripojenie periférií > Pripojenie čítačky čiarových kódov >

Ak k dotykovej pokladni pripojíte čítaku čiarových kódov, môžete výrazne zjednodušiť základné pokladničné operácie. Čo všetko môžete robiť so skenerom čiarových kódov pripojeným k Dotykačke, nájdete v nasledujúcom prehľade. Vo vašej krajine však nemusia byť podporované všetky nižšie uvedené funkcie.

 

Pri pokladni

Pripojte čítačku čiarových kódov k pokladni a zjednodušte si nasledujúce operácie:

Rýchle vytváranie nových produktov pomocou katalógu

Ak naskenujete čiarový kód nového produktu priamo z hlavnej obrazovky Dotykačky, použije sa na vyhľadanie príslušného výrobku a na vytvorenie nového produktu v pokladni s predvyplneným názvom a EAN kódom. Stačí vyplniť sadzbu DPH, cenu a produkt uložiť.

Prihlásenie zamestnancov

Vybavte svojich zamestnancov kartami s čiarovým kódom. Na prihlásenie do pokladnice stačí naskenovať čiarový kód na karte. Je to veľmi rýchle. Ako nastaviť prihlasovanie zamestnancov pomocou čítačky sa dozviete v časti Prihlasovanie / odhlasovanie užívateľov.

Vyhľadávanie, inventúra, naskladnenie a predaj tovaru

Pridajte EAN alebo PLU kód každému produktu v pokladni naskenovaním čiarového kódu. Potom môžete produkt vyhľadať alebo pridať priamo do účtu opätovným naskenovaním čiarového kódu. Vyhľadávať môžete samozrejme aj v aplikácii Sklad napríklad počas inventúry. Skener môžete použiť v aplikácii Sklad aj na vykonanie hromadného naskladnenia alebo hromadnej inventúry.

Ak naskenujete produkt, ktorý nie je v pokladni, môžete ho jednoducho vytvoriť. Čiarový kód už bude predvyplnený.

Vyhľadanie a priradenie zákazníckeho účtu

Ponúknite zákazníkom zákaznícke karty s čiarovým kódom a vložte čiarový kód zo zákazníckej karty do zákazníckeho účtu. Potom stačí, aby zákazník pri nákupe predložil svoju kartu. Po naskenovaní sa zákazník automaticky priradí k otvorenému alebo novému účtu.

nahor


 

Vo Vzdialenej správe

Čítačka čiarových kódov má štandardné USB rozhranie, takže ju môžete bez problémov pripojiť k bežnému počítaču. Pripojte čítačku k počítaču, prihláste sa do Vzdialenej správy a zjednodušte si nasledujúce operácie:

Vytváranie produktov

Vo Vzdialenej správe vytvorte nový produkt a umiestnite kurzor myši do poľa EAN alebo PLU kódu. Po naskenovaní čiarového kódu sa tento kód automaticky do poľa vloží.

clip0081

 

Vyhľadávanie produktov pri inventúre alebo naskladnení

Umiestnite kurzor do vyhľadávacieho poľa na stránke s prehľadom produktov, na stránke s inventúrou alebo na stránke naskladnenia a naskenujte čiarový kód. Nájde sa výrobok so zhodným čiarovým kódom.

clip0082

 

Vyhľadávanie pomocou čítačky funguje na akejkoľvek stránke s prehľadom produktov v rámci Vzdialenej správy (napr. v pravidlách na skrývanie produktov, cenové akcie atď.).

 

dulezite_sdeleni_icon

Aby čítačka pripojená k počítaču fungovala správne, musíte pri pripojenej čítačke používať anglické rozloženie klávesnice. V opačnom prípade sa pri skenovaní čiarového kódu namiesto číslic zobrazia znaky s diakritikou, ktoré sú na horných číselných klávesoch slovenskej klávesnice.

nahor