Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

» K dispozícii len v Dotykačke NAPLNO a vyššie. «

icon_inventuraPre ľahké dorovnanie skladových zásob v Dotykačke slúži inventúra. Môžete vykonať úplnú inventúru alebo čiastočnú inventúru podľa zvolenej kategórie produktov či štítkov. Prvú inventúru by ste mali vykonať ešte pred samotným používaním dotykovej pokladnice.

 

uziv_tip_icon

Inventúru môžete vykonať aj prostredníctvom vzdialenej správy. Ďalšie informácie nájdete v tejto kapitole.

 

 
Ako vykonať inventúru?

Ak chcete vykonať úplnú inventúru, ťuknite na tlačidlo ZAČAŤ INVENTÚRU 01. Ak chcete vykonať čiastočnú inventúru, vyberte kategórie alebo štítky produktov 02, ktoré chcete zahrnúť do inventúry, a ťuknite na tlačidlo ZAČAŤ INVENTÚRU 03 v časti Kategórie a Štítky (Tagy).

inventura1
inventura4

 
 

Po spustení inventúry budú zobrazené všetky produkty alebo len produkty z vybraných kategórií a štítkov. Každý riadok predstavuje jeden produkt. Vedľa názvu produktu uvidíte vpravo aktuálne skladové množstvo, ďalej pole 04 na vpísanie množstva zisteného inventúrou a úplne vľavo potom rozdiel medzi pôvodným a novým stavom skladu. Ťuknutím na ikonku lupy môžete vyhľadávať produkty na naskladnenie. Stačí zadať ich názov.

Skladové množstvo je možné jednoducho zadať pomocou klávesnice a klávesom ENTER 05 odskočiť na ďalší produkt. Pokiaľ pri niektorej položke nechcete inventúru vykonávať, jednoducho nechajte pole 04 na vpísanie skladového množstva prázdne a preskočte na ďalší produkt.

screenshot_2017-10-06-15-15-232

 

uziv_tip_icon

Počas inventúry sa jej stav priebežne ukladá. Ak teda napríklad omylom zatvoríte aplikáciu Sklad, alebo ak sa aplikácia z nejakého dôvodu sama ukončí, stav poslednej inventúry zostane uložený. Po opätovnom spustení inventúry tlačidlom ZAČAŤ INVENTÚRU budete informovaní o prebiehajúcej inventúre a môžete ju dokončiť.

clip0204

nahor


 

Vážená inventúra

Pri produktoch, ktoré majú vyplnený zodpovedajúci EAN kód, sa zobrazí tlačidlo 01 pre váženú inventúru. Inventúra vážením šetrí čas v prípade, že predávate rozlievané nápoje a máte k Dotykačke pripojenú váhu. Údaj je možné z váhy prepísať aj ručne. S váženou inventúrou súvisí aj toto nastavenie v aplikácii Sklad. Pre fungujúcu váženú inventúru je vyžadované pripojenie na internet. Dotykačka načíta informácie o fľašiach z internetovej databázy.

Položte fľašu na váhu a ťuknite na tlačidlo so závažím 01. Do poľa pre množstvo sa automaticky doplní množstvo produktu, ktoré zodpovedá obsahu vo zváženej fľaši (napr. 724 gramov môže zodpovedať 0,44 litra). Pri väčšine nápojov predávaných vo fľaši Dotykačka pozná hmotnosť plnej fľaše a dokáže na základe jej váhy určiť zostávajúce množstvo. Týmto spôsobom tak veľmi rýchlo upravíte aktuálny stav rozlievaných nápojov. Tlačidlami + a - zadajte plné fľaše na sklade. Tie sa pripočítajú k zváženému množstvu.

 

poznamka_icon

Ak Dotykačka nepozná váženú položku, pošlite žiadosť o jej pridanie pomocou tohto jednoduchého formulára. Overíme vašu žiadosť a potom pridáme výrobok do databázy.

Žiadosti o pridanie vážených položiek do katalógu vybavujeme vždy do 5. dňa nasledujúceho mesiaca.

 

Ak máte pripojenú tlačiareň, môžete tlačidlom Tlač 02 aktuálne zobrazenej položky pre jednoduchšiu evidenciu vytlačiť. Na vytlačenom zozname je pri každom produkte voľné pole pre napísanie skladového množstva. Doplnené hodnoty potom v rovnakom poradí jednoducho prepíšete do inventúry. Pre uloženie hodnôt a dokončenie inventúry ťuknete na tlačidlo DOKONČIŤ INVENTÚRU 03.

screenshot_2017-10-11-16-05-12

 

dulezite_sdeleni_icon

Aktuálne skladové zásoby pri inventúre zahŕňajú predaný tovar zo všetkých uzavretých účtov. Položky z otvorených účtov nie sú zo skladu odčítané.

nahor

Táto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC