Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

Každému vytvorenému produktu môžete v jeho vlastnostiach priradiť rôzne kódy, aby ste zjednodušili vyhľadávanie a účtovanie produktov. Dotykačka podporuje tieto kódy:

EAN kód je staré, ale stále populárne označenie pre grafické čiarové kódy používané v obchode ako jednotná číselná identifikácia najmä obchodovateľných položiek. Počet čísel použitých pre EAN kód je v Dotykačke prakticky neobmedzený, odporúčame však používať formát EAN-13 s 13 miestnym číselným kódom. Vytvorenie a vytlačenie EAN kódu nesúvisí priamo s Dotykačkou. Do pokladne iba zadávate číselný kód, ktorý si sami zvolíte a následne pre neho vygenerujete EAN čiarový kód v akejkoľvek aplikácii na vytváranie EAN kódov.

PLU kód je interný kód tovaru používaný vo všetkých typoch prevádzok. Tento kód je vhodné použiť, pokiaľ chcete zrýchliť vyhľadávanie tovaru a pamätáte si pridelené kódy. Priamo na hlavnej obrazovke Dotykačky totiž môžete podľa PLU kódu vyhľadávať. Použitie takého interného kódu je typické pre pečivo, zeleninu alebo ovocie. Teda pre tovar, na ktorý nemožno umiestniť nálepku s čiarovým kódom. K PLU kódu môžete mať priradený aj klasický EAN čiarový kód pre načítanie čítačkou.

 

uziv_tip_icon

Na základe kódu EAN môžete v pokladnici jednoducho vytvárať aj nové produkty. Stačí naskenovať čiarový kód, pridať ďalšie vlastnosti produktu a uložiť ho. Okrem toho môžete k vybraným pokladniam pripojiť externú HW klávesnicu a zadávať kódy na tejto klávesnici.

 

EAN kód pre váhu

Dotykačka podporuje použitie vážených EAN kódov. Vzorom pre použitie váženého EAN kódu je najčastejšie používaný formát EAN-13, ktorého vytvorenie a použitie umožňujú prakticky všetky aktuálne používané váhy. Príklad kódu pre váhu:

ean

Prvé dve čísla (29) udávajú, že ide o vážený EAN kód (môžete použiť rozsah 20 až 29).

Ďalšie 4 čísla (0828) predstavujú PLU kód tovaru.

1 na siedmom mieste je kontrolný súčet (pre dotykovú pokladňu nemá využitie).

Ďalších päť čísel (00274) udáva váhu tovaru (podľa zvolených jednotiek pri produkte ide o 0,274 kg alebo 274 g).

Posledná pozícia (5) je opäť kontrolný súčet (pre dotykovú pokladňu nemá využitie).

 

dulezite_sdeleni_icon

Pre použitie na Dotykačce je potrebné, aby vážený EAN obsahoval prefix (prvé 2 čísla), PLU kód výrobku (ďalšie 4 čísla) a ďalších 7 pozícií obsahovalo nuly, tj.:
2710010000000

 

Príklad použitia váženého EAN kódu:

Vybranému produktu (napríklad paradajkám) nastavíte EAN kód 2710010000000 a jednotku gram. Na váhe nastavíte pre paradajky tlač EAN 13. Číslom 27 určíte, že ide o vážený kód, číslo 1001 definuje samotný produkt (v našom prípade paradajky). Pozícia 8 - 12 slúži na zápis aktuálnej váhy v gramoch. 0,5 kg paradajok by teda pri správnom nastavení mal zodpovedať kód EAN 2710010005000, ktorý váha vytlačí. Tento kód nakoniec naskenujete čítačkou čiarových kódov a pokladnica zobrazí produkt paradajky 500 g so zodpovedajúcou cenou.

nahor

Táto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC