Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

Užívatelia sa môžu prihlásiť štandardným spôsobom výberom svojho účtu (zadaním PIN kódu) alebo sa môžu prihlásiť/odhlásiť pomocou čítačky čipov. Užívateľ sa potom môže prihlásiť alebo odhlásiť jednoduchým priložením čipu k čítačke. Pripojenie čítačky čipov je opísané v tejto kapitole.

Ak má užívateľ, ktorý sa z pokladne odhlásil, otvorené nejaké účty, budú pri odhlásení automaticky zaparkované. Pokiaľ bude k pokladni prihlásený nejaký užívateľ pomocou čipu a prihlási sa čipom ďalší užívateľ, bude predchádzajúci prihlásený užívateľ automaticky odhlásený.

 

uziv_tip_icon

V závislosti od vašej licencie Dotykačky môže byť k dispozícii aj jednoduchý dochádzkový systém. Táto možnosť je dostupná v prihlasovacom dialógu. Ďalšie informácie o dochádzkovom systéme nájdete v kapitole Dochádzka.

 

Ako zmeniť prihláseného užívateľa?

1_icon

Ak chcete zmeniť prihláseného užívateľa na pokladni, ťuknite na tlačidlo ODHLÁSIŤ v dlaždicovom menu na hlavnej obrazovke Dotykačky.

ucty7

 

2_icon

V zobrazenom prihlasovacom dialógu rovno naťukajte PIN vášho účtu v časti 01 a potvrďte ťuknutím na tlačidlo parafa. Môžete tiež ťuknúť na meno účtu v zozname užívateľov 02. Tým budete prihlásený k zvolenému účtu. V zozname užívateľov sa však zobrazujú len tie účty, ktoré nie sú chránené pinom. V hornej časti 03 prepínate medzi prihlasovacím dialógom a dochádzkou.

ucty8

 

dulezite_sdeleni_icon

Ak ste zabudli svoj PIN kód a nemôžete sa prihlásiť, postupujte podľa tohto článku (v českom jazyku) v databáze znalostí.

nahor

Ako používať čítačku na prihlasovanie zamestnancov

Najprv je nutné do vytvoreného účtu zamestnanca vložiť číselný kód. Tento číselný kód je uložený na každom čipe. Pre uloženie teda postačí upraviť účet zamestnanca a čip načítať. Potom sa už môže zamestnanec jednoducho pomocou čipu prihlasovať. Pre prihlasovanie je možné použiť aj karty s čiarovým kódom v spolupráci s čítačkou čiarových kódov. Potom je číselný kód reprezentovaný práve čiarovým kódom na karte.

1. Vytvorenie a priradenie kódu zamestnancovi

1_icon

Kliknutím na ikonu troch vodorovných čiar zobrazíte postranné menu.

3_800_edge_dr

 

2_icon

Vyberte položku Nastavenie aplikácie.

4_800_edge_dr

 

3_icon

Teraz vyberte položku Správa používateľov.

ucty12

 

4_icon

Vyberte zamestnanca (užívateľa) 01, ktorému chcete priradiť kód, a ťuknite na pole Čiarový kód 02.

6_800_edge_dr

 

5_icon

Priložte čip k čítačke.

chip1m_600_edge_no_p

 

6_icon1

Kód sa automaticky načíta z čipu a vyplní do poľa ČIAROVÝ KÓD. Teraz nezabudnite zmeny uložiť ťuknutím na tlačidlo ULOŽIŤ vpravo hore.

7_800_edge_dr

 

2. Prihlásenie užívateľa pomocou čipu

1_icon

Odhláste sa ťuknutím na ikonku. Zobrazí sa dialóg pre výber užívateľa.

8_800_edge_dr2
clip0026

 

2_icon

Priložte čip k čítačke.

chip1m_600_edge_no_p

 

3_icon

Dôjde k automatickému prihláseniu užívateľa, ktorému čip patrí. Odhlásenie potom vykoná opäť priložením čipu k čítačke. Funguje to jednoducho tak, že prvé priloženie čipu užívateľa prihlási a ďalšie odhlási.

10_800_edge_dr

nahorTáto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC