Výroba

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Výroba

Navigácia:  Vzdialená správa > Panel záložiek > Sklady > Stavy skladov >

Výroba je zvláštny typ naskladnenia, kedy odťažovanie neprebieha štandardne pri predaji, ale len pri naskladnení (výrobe) produktu. Ide typicky napríklad o chlebíčky alebo dezerty alebo iné výrobky, ktoré vyrábate na prevádzke. Výrobu v pokladni zariadite v aplikácii Sklad. Nižšie si ukážeme, ako vyrobiť šunkový chlebíček vo Vzdialenej správe.

 

1_icon

Najprv je nutné správne nastaviť a označiť produkt, ktorý bude odťažovaný pri výrobe. Mali by ste mať teda napr. vytvorený produkt Šunkový chlebíček, vrátane nastavených surovín na odťažovanie. Aby bol produkt odťažovaný len pri výrobe, otvorte jeho vlastnosti a na záložke Sklady aktivujte voľbu Vyrábaná položka. Nezabudnite zmeny uložiť.

clip0622

 

2_icon

Teraz môžeme produkt vyrobiť. Prejdite v ľavom zozname záložiek na Sklady » Stavy skladov alebo Zoznam naskladnení a v hornej lište kliknite na tlačidlo Výroba.

clip0623

 

3_icon

Pomocou tlačidla 01 presuňte produkty, ktoré chcete vyrobiť, na pravú stranu. Zadajte vyrobené množstvo 02 a produkty vyrobte kliknutím na tlačidlo Vyrobiť 03.

clip0624

 

4_icon

Potvrďte, že chcete zadané množstvo skutočne vyrobiť. Dôjde k naskladneniu vyrobeného množstva a zároveň sa zo skladu odčítajú aj odťažované suroviny, nakoľko sme v prvom kroku označili Šunkový chlebíček ako vyrábanú položku. Pokiaľ by produkt nebol takto označený, suroviny by sa odťažili štandardne pri jeho predaji.

nahor