Hromadná inventúra a naskladnenie

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Hromadná inventúra a naskladnenie

Navigácia:  Aplikácia Sklad >

» K dispozícii len v Dotykačke NAPLNO a vyššie. «

icon_inventuraHromadné naskladnenie a hromadná inventúra umožňuje jednoducho načítať pomocou čítačky čiarových kódov kusy položiek (tovaru) a následne tento počet kusov naskladniť či upraviť v rámci inventúry.

Pokiaľ teda 3x načítate čiarový kód nejakého produktu, pridajú sa 3 kusy do inventúry alebo na naskladnenie. Vždy po sňatí kódu čítačkou sa načíta 1 kus alebo jedno balenie podľa nastavenia jednotky konkrétneho produktu. Vždy sa uplatní 1x jednotka či balenie, ktoré je vo vlastnostiach produktu nastavené. Hromadné naskladnenie a hromadná inventúra je teda primárne určená pre veľkoobchody vykonávajúce kusovú inventúru či naskladnenie.

 

Ako urobiť hromadnú inventúru alebo naskladnenie?

1_icon

Na pokladni, ku ktorej máte pripojenú čítačku čiarových kódov, otvorte aplikáciu Sklad. V hlavnom menu ťuknite na Hromadná inventúra alebo Hromadné naskladnenie.

2_icon

Naskenujte čiarové kódy tovaru, ktorý chcete naskladniť alebo upraviť jeho množstvo na sklade v rámci inventúry. Pokiaľ čiarový kód korešponduje s niektorým produktom v pokladni, bude pridaný do zoznamu. Alternatívne je možné vyhľadať a pridať do hromadnej inventúry či naskladnenia produkty na základe ich názvu. Na to slúži tlačidlo 05.

3_icon

Tlačidlami 01 upravte množstvo každého produktu. Pre priame zadanie množstva môžete tiež ťuknúť na tlačidlo 02 a zadať číslo pomocou zobrazenej dotykovej klávesnice. V prípade naskladnenia je možné ďalej zadať prostredníctvom tohto tlačidla aj nákupnú cenu bez DPH. Chybne načítaný produkt zmažete tlačidlom 03. Pamätajte na to, že pokiaľ máte napr. 6 kusové balenie nápoja, je nutné čiarový kód z nápoja načítať 6x alebo načítať 1x a potom ručne upraviť množstvo.

clip0207

 

4_icon

Tlačidlom DOKONČIŤ INVENTÚRU alebo NASKLADNIŤ vpravo hore všetko uložte. K dokončenej inventúre môžete pridať poznámku, v prípade ukončeného naskladnenia vyberiete dodávateľa a vložíte číslo faktúry.

nahor