Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

 

Vystavené doklady

Záložka Predajné reporty » Vystavené doklady slúži na prehľad všetkých vystavených dokladov. Tieto doklady je možné filtrovať podľa rôznych parametrov. V predvolenom zobrazení sú doklady rozdelené podľa dní. Pri každej položke je vyznačené, či bola evidovaná v režime EET alebo nie.

2017-05-29_155954
 

Výberom z rozbaľovacích ponúk 01 môžete zoznam obmedziť na konkrétnu pokladňu, platobnú metódu, fiškálny stav alebo typ dokladu (účtenka / faktúra). Ponuka Typ platby obsahuje aj takzvané skryté spôsoby platby, napríklad Qerko alebo Bolt. Skryté spôsoby platby sa vzťahujú len na podporované objednávkové systémy, a preto ich nemožno použiť pri platbe priamo na pokladni. Príslušný skrytý spôsob platby sa automaticky označí ako zaplatený účet z príslušnej podporovanej služby.

Kliknutím na možnosti v časti 02 vyberte kritériá, podľa ktorých sa v prehľade zobrazia len vybrané doklady. Ak nie sú vybrané žiadne možnosti (pozri obrázok vyššie) alebo ak sú vybrané všetky možnosti, zobrazia sa všetky vystavené doklady. Výberom jednej možnosti sa zobrazia príslušné doklady, napríklad len stornované doklady. Opätovným ťuknutím na tlačidlo filter zrušíte. Je tu možné taktiež vyhľadať určitý doklad podľa jeho čísla.

Pomocou ponuky 03 nastavte časové obdobie prehľadu.

Možnosti 05 umožňujú filtrovať zostavu na základe ďalších vybraných kritérií (...Ďalšie možnosti) alebo pridávať, odstraňovať či meniť poradie stĺpcov zoznamu (Nastavenie stĺpcov). Poradie takzvaných zoskupovacích stĺpcov určuje podobu zostavy alebo ukazuje, podľa ktorých údajov sa má zoznam (zostava) zoskupiť. Ako pracovať so zostavami približuje kapitola Zostavy.

Kliknutím na zamestnanca alebo zákazníka v zozname (stĺpci) zobrazíte jeho vlastnosti. Kliknutím na číslo účtenky 06 zobrazíte podrobnosti vybranej transakcie, pozri obrázok nižšie. Účtenka zaplatená kartou obsahuje aj číslo transakcie (ID transakcie), takže môžete ľahko spárovať platby kartou z pokladnice s bankovým výpisom. V detailoch účtenky nájdete aj prípadné prepitné či naúčtované kombinácie (prílohy navyše).
 

vystavene_doklady2_800_edge

nahor


 

Označenie stavu fiškalizácie

Po zvolení tržieb za konkrétny deň (v prípade tržieb), alebo priamo na hlavnej obrazovke (v prípade vystavených dokladov) uvidíte v prehľade pri čísle daňového dokladu označenie stavu fiškalizácie:

Zelené e: doklad je fiškalizovaný (všetko je v poriadku)

Prečiarknutie čierne e: doklad nie je fiškalizovaný (chyba fiškalizácie, napr. problém v pripojení fiškalizačného modulu alebo CHDU)

 

newitem77

nahor

Táto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC