Pokladničná zásuvka

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Pokladničná zásuvka

Navigácia:  Práca s pokladňou > Nastavenie aplikácie > Nastavenie platieb >

V tejto časti nastavujete správanie pokladničnej zásuvky. Pokladničná zásuvka sa štandardne zapája do tlačiarne účteniek. Prostredníctvom tlačiarne posiela dotyková pokladňa impulz na otvorenie pokladničnej zásuvky. Preto nájdete v tomto nastavení aj odkaz do nastavenia tlače. Bez správne nakonfigurovanej a pripojenej tlačiarne nebude otváranie pokladničnej zásuvky fungovať.

Aby sa v dotykovej pokladni zobrazili nižšie uvedené voľby, zapojte pokladničnú zásuvku do tlačiarne pripojenej k pokladni a ťuknite na tlačidlo POVOLIŤ.

 

Platobné metódy

Otvorenie pokladničnej zásuvky môže byť závislé od použitej platobnej metódy. Pri zaškrtnutých platobných metód dôjde k otvoreniu zásuvky.

 

Správanie

Zobraziť tlačidlo na otvorenie pokladničnej zásuvky

Skryje či zobrazí tlačidlo pre otvorenie pokladničnej zásuvky v dlaždicovom menu na hlavnej obrazovke Dotykačky. Pomocou tohto tlačidla môžete pokladničnú zásuvku kedykoľvek otvoriť bez ohľadu na pokladničné činnosti.

Otvárať pokladničnú zásuvku pri platbe z mobilného čašníka

Automaticky otvorí pokladničnú zásuvku pri platbe realizovanej prostredníctvom mobilného čašníka.

Otvárať pokladničnú zásuvku pri platbe z objednávkových systémov a cez API

Automaticky otvorí pokladničnú zásuvku, ak došlo k uhradeniu externej objednávky v prepojených objednávkových službách alebo pri platbe prostredníctvom rozhrania API.

 

uziv_tip_icon

Pokladničnú zásuvku môžete otvoriť nielen pri platbe v hotovosti, ale aj pri platbe kartou. Stačí aktivovať príslušnú možnosť v Nastavenie aplikácie » Nastavenie platieb » Nastavenie platby kartou.

Pokladničná zásuvka sa otvára aj pri zápise príjmov alebo výdavkov do pokladnice. Napríklad pri výbere hotovosti na nákup surovín.

dulezite_sdeleni_icon

Aby pokladničná zásuvka fungovala správne, musíte najprv k pokladni pripojiť tlačiareň a nastaviť tlač. Zásuvka je pripojená priamo k tlačiarni pomocou kábla RJ45, pozri kapitolu Nastavenie pokladnice.

nahor