Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

Pri niektorých zoznamoch je k dispozícii funkcia Hromadný výber. Táto funkcia umožní vybrať viac položiek, ktoré je potom možné presunúť do inej kategórie, zmazať, či upraviť napríklad ich daňovú sadzbu, alergény, či iné parametre. Možnosti sa líšia v závislosti na vybranom zozname. Nižšie je uvedený postup použitia Hromadného výberu pre zoznam Produkty.
 

1_icon

Ťuknite na tlačidlo Hromadný výber 01.

hvyber1_800_edge_dr_no

 

2_icon

V ďalšom okne vyberte položky, ktorých vlastnosti chcete hromadne zmeniť. Jednotlivé položky vyberiete ťuknutím na tlačidlo + 01, všetky položky v zozname vyberiete ťuknutím na tlačidlo Pridať všetky 02.

hvyber2_800_edge_dr_no

 

3_icon

Teraz sa vybrané položky zobrazia v pravej časti okna, kde máte na výber niekoľko možností, ako pokračovať. Vo väčšine prípadov budete chcieť zmeniť vlastnosti produktov a potom teda zvoľte tlačidlo Upraviť 01. Tlačidlá Excel a CSV 02 slúžia na export vybraných položiek, ktoré si môžete v tabuľkovom editore zmeniť a potom spätne naimportovať do Vzdialenej správy. Tlačidlo Zmazať 03 zmaže vybrané položky z pokladnice, dajte teda pozor, aby ste ich omylom nezmazali, ak chcete napríklad len zmazať položky z tohto zoznamu. Zmazať položky zo zoznamu, nie teda z pokladnice, môžete pomocou tlačidla 04, prípadne celý zoznam zmažete tlačidlom Zmazať zoznam 05.

hvyber3_800_edge_no

 

Ak sa rozhodnete upravovať produkty pomocou tlačidla Upraviť, budete môcť hromadne meniť ich vlastnosti rozdelené do skupín. Ak chcete vybranú skupinu rozbaliť, kliknite na šípku 06. V prípade iných zoznamov sa ponuka zmien v rámci Hromadného výberu môže líšiť. Vlastnosť, ktorú chcete zmeniť, musí byť najprv označená. V nasledujúcom príklade pridáme štítok "torty" ku všetkým tortám.

hvyber4_800_edge

 

poznamka_icon

Pri zmene DPH v hromadnom výbere sa zachováva koncová predajná cena s DPH. Pri prechode z neplatcu na platcu DPH môžete teda ľahko zmeniť sadzbu dane pri všetkých produktoch bez nutnosti importu položiek. Koncové predajné ceny zostanú vždy zachované.

Maržu nie je možné nastaviť vyššie ako 100 %.

nahorTáto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2023 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC