Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

Pri niektorých zoznamoch je k dispozícii funkcia Hromadný výber. Táto funkcia umožní vybrať viac položiek, ktoré je potom možné presunúť do inej kategórie, zmazať, či upraviť napríklad alergény, či iné parametre. Možnosti sa líšia v závislosti na vybranom zozname. Nižšie je uvedený postup použitia Hromadného výberu pre zoznam Produkty.
 

1_icon

Ťuknite na tlačidlo Hromadný výber 01.

hvyber1_800_edge_dr_no

 

2_icon

V ďalšom okne vyberte položky, ktorých vlastnosti chcete hromadne zmeniť. Jednotlivé položky vyberiete ťuknutím na tlačidlo + 01, všetky položky v zozname vyberiete ťuknutím na tlačidlo Pridať všetky 02.

hvyber2_800_edge_dr_no

 

3_icon

Teraz sa vybrané položky zobrazia v pravej časti okna, kde máte na výber niekoľko možností, ako pokračovať. Vo väčšine prípadov budete chcieť zmeniť vlastnosti produktov a potom teda zvoľte tlačidlo Upraviť 01. Tlačidlá Excel a CSV 02 slúžia na export vybraných položiek, ktoré si môžete v tabuľkovom editore zmeniť a potom spätne naimportovať do Vzdialenej správy. Tlačidlo Zmazať 03 zmaže vybrané položky z pokladnice, dajte teda pozor, aby ste ich omylom nezmazali, ak chcete napríklad len zmazať položky z tohto zoznamu. Zmazať položky zo zoznamu, nie teda z pokladnice, môžete pomocou tlačidla 04, prípadne celý zoznam zmažete tlačidlom Zmazať zoznam 05.

hvyber3_800_edge_no

 

Ak sa rozhodnete upravovať produkty pomocou tlačidla Upraviť, budete môcť hromadne meniť ich vlastnosti rozdelené do skupín. Ak chcete vybranú skupinu rozbaliť, kliknite na šípku 06. V prípade iných zoznamov sa ponuka zmien v rámci Hromadného výberu môže líšiť. Vlastnosť, ktorú chcete zmeniť, musí byť najprv označená. V nasledujúcom príklade pridáme štítok "torty" ku všetkým tortám.

hvyber4_800_edge

 

poznamka_icon

Pri zmene DPH v hromadnom výbere sa zachováva koncová predajná cena s DPH. Pri prechode z neplatcu na platcu DPH môžete teda ľahko zmeniť sadzbu dane pri všetkých produktoch bez nutnosti importu položiek. Koncové predajné ceny zostanú vždy zachované. Pre zmenu daňovej sadzby s možnosťou prepočítania predajných cien sa pozrite do tejto kapitoly.

Maržu nie je možné nastaviť vyššie ako 100 %.

nahor

Táto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC