Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

Sadzby DPH, ktoré je možné použiť pri produktoch a kategóriách, nastavíte na tejto stránke. Máte tu možnosť sadzby DPH vytvoriť alebo zmazať a ďalej aj hromadne zmeniť pre vybrané produkty. To je vhodné vo chvíli, keď je nutné vďaka zmenám v legislatíve preradiť určitý predávaný tovar (produkty) do inej sadzby DPH. Môžete tu určiť, či si prajete zachovať súčasnú predajnú cenu s DPH aj po zmene sadzby, alebo predajnú cenu jednotlivých produktov prepočítať v závislosti od novej sadzby DPH.

 

 

uziv_tip_icon

Vytvorenie / odstránenie daňových sadzieb, hromadnú zmenu DPH pre vybrané produkty je možné vykonať aj pri pokladni v editore daňových sadzieb.

 

Jak přidat či odstranit sazby DPH?

1_icon

Vo Vzdialenej správe prejdite na záložku Zoznamy » Produkty. V záhlaví kliknite na položku Sadzby DPH.

clip1172

 

2_icon

Zobrazí sa dialóg s aktuálne vytvorenými sadzbami DPH v Dotykačke. Tu pomocou tlačidla PRIDAŤ NOVÚ SADZBU DPH pridajte novú sadzbu v percentách. Ťuknutím na ikonu koša môžete sadzbu vymazať.

clip1170

nahor

Ako hromadne zmeniť DPH pre vybrané produkty?

1_icon

Vo Vzdialenej správe prejdite na kartu Zoznamy » Produkty. V záhlaví kliknite na položku Priradenie sadzieb DPH.

clip1171

 

2_icon

Otvorí sa zoznam všetkých produktov, ktoré možno filtrovať na základe vybraných parametrov v záhlaví. Okrem iného môžete vybrať všetky produkty na základe ich aktuálnych, tj. starých sadzieb. Začiarknutím políčka 01 vyberiete všetky aktuálne zobrazené produkty. Po označení všetkých produktov kliknite na tlačidlo 02 UPRAVIŤ DPH X PRODUKTOV, kde X je počet označených položiek.

clip1173

 

3_icon

V nasledujúcom dialógu vyberte novú sadzbu DPH, či si želáte prepočítať predajnú cenu, a prípadne nastaviť novú či zrušiť sadzbu pre predaj so sebou. Nakoniec ťuknite na možnosť UPRAVIŤ DPH X PRODUKTOV, aby ste prepísali zmeny DPH na označené produkty.

clip1174

nahor

Táto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC