Pokladničná zásuvka

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Pokladničná zásuvka

Navigácia:  Práca s pokladňou > Nastavenie aplikácie > Príslušenstvo >

Tu nastavujete správanie pokladničnej zásuvky. Vhodné nastavenie zaistí správne otváranie pokladničnej zásuvky pri zvolení platobnej metódy v platobnom dialógu. Najprv povoľte otváranie pokladničnej zásuvky a potom zvoľte platobné metódy, pri ktorých sa bude pokladničná zásuvka otvárať.

 

Platobné metódy

Otvoriť pokladničnú zásuvku po výbere platobnej metódy

Aktiváciou tejto možnosti bude otvorená pokladničná zásuvka v okamihu, keď v platobnom dialógu zvolíte platobnú metódu, tj ešte pred samotným vykonaním platby. Na vybranú platobnú metódu je vždy potrebné ťuknúť, až potom sa otvorí pokladničná zásuvka a sprístupní sa tlačidlo na zaplatenie účtu.

 

Správanie

Zobraziť tlačidlo na otvorenie pokladničnej zásuvky

Skryje či zobrazí tlačidlo pre otvorenie pokladničnej zásuvky v dlaždicovom menu na hlavnej obrazovke Dotykačky. Pomocou tohto tlačidla môžete pokladničnú zásuvku kedykoľvek otvoriť bez ohľadu na pokladničné činnosti.

Otvárať pokladničnú zásuvku pri platbe z mobilného čašníka

Automaticky otvorí pokladničnú zásuvku pri platbe realizovanej prostredníctvom Mobilného čašníka.

Otvárať pokladničnú zásuvku pri platbe z objednávkových systémov a cez AP

Automaticky otvorí pokladničnú zásuvku, ak došlo k uhradeniu externej objednávky v prepojených objednávkových službách alebo pri platbe prostredníctvom rozhrania API.

 

uziv_tip_icon

Pokladní zásuvka sa otvára aj pri zápise príjmov alebo výdavkov do pokladnice. Napríklad pri výbere hotovosti na nákup surovín.

dulezite_sdeleni_icon

Aby pokladničná zásuvka fungovala správne, musíte najprv k pokladni pripojiť tlačiareň a nastaviť tlač. Pokladničná zásuvka je pripojená priamo k tlačiarni pomocou kábla RJ45, pozri kapitolu Príprava pokladnice.

nahor