Súpiska

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Súpiska

Navigácia:  Práca s pokladňou > Hlavná obrazovka a účtovanie > Dlaždicové menu > Otvoriť / uzavrieť pokladnicu >

icon_vycetkaPri otvorení alebo zatvorení pokladnice sa môže zobraziť súpiska, do ktorej zadáte aktuálnu sumu peňazí v pokladnici. Dotykačka potom na základe týchto informácií zobrazí celkovú hotovosť v pokladnici.

 

Ako nastaviť súpisku?

1_icon

Najskôr je potrebné súpisku povoliť v rozšírených nastaveniach Dotykačky v časti Nastavenia pokladnice. Tu môžete tiež určiť, ktoré hodnoty mincí a bankoviek chcete do súpisky zahrnúť. Pre každú bankovku alebo mincu zadajte jej názov 01 a hodnotu 02. Ťuknutím na ikonu 03 určíte, či ide o bankovku alebo mincu.

clip0067

 

2_icon

Teraz bude vždy pri otvorení či uzavretí pokladnice zobrazená súpiska so zoznamom mincí a bankoviek. Do priradeného poľa ku každej hodnote zadajte aktuálny počet, ktorý máte v pokladni. Po uložení sa potom objaví celková čiastka získaná súčtom zadaných bankoviek a mincí.

vycetka

 

uziv_tip_icon

Súpiska vám pomôže aj pri evidencii straveniek. Stačí si v Nastavenia pokladne nastaviť ako platidlá rôzne hodnoty stravných lístkov. Tieto hodnoty potom uvidíte aj vo zozname pri uzavretí pokladne a môžete zadať počty jednotlivých straveniek v pokladnici.

nahor