Súpiska

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Súpiska

Navigácia:  Práca s pokladňou > Hlavná obrazovka a účtovanie > Dlaždicové menu > Otvoriť / uzavrieť pokladnicu >

icon_vycetkaPri otvorení alebo zatvorení pokladnice sa môže zobraziť súpiska, do ktorej zadáte aktuálnu sumu peňazí v pokladnici. Dotykačka potom na základe týchto informácií zobrazí celkovú hotovosť v pokladnici.

 

Ako nastaviť súpisku?

1_icon

Najskôr je potrebné súpisku povoliť v Nastavenie aplikácie v časti Pokladnica » Otvorenie / zatvorenie. Potom špecifikujte, ktoré hodnoty mincí a bankoviek chcete do súpisky zahrnúť. Stačí pri platobnej metóde ťuknúť na ikonku kľúča clip1029 a nastaviť či skontrolovať definované platidlá. Pre najpoužívanejšie meny má však pokladňa bankovky a mince už pripravené.

clip0067

 

2_icon

Teraz bude vždy pri otvorení či uzavretí pokladnice zobrazená súpiska so zoznamom mincí a bankoviek. Do priradeného poľa ku každej hodnote zadajte aktuálny počet, ktorý máte v pokladni. Po uložení sa potom objaví celková čiastka získaná súčtom zadaných bankoviek a mincí.

vycetka

 

uziv_tip_icon

Súpiska vám pomôže aj pri evidencii straveniek. Stačí si v nastavení platobných metód nastaviť ako platidlá rôzne hodnoty stravných lístkov. Tieto hodnoty potom uvidíte aj vo zozname pri uzavretí pokladne a môžete zadať počty jednotlivých straveniek v pokladnici.

nahor