Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

Rýchle poznámky (varianty) slúžia na rýchle vytvorenie ľubovoľného počtu rôznych variant produktu. Stále ale pôjde o rovnaký produkt s jednou predajnou cenou, vždy sa vyskladní iba jedna položka. Rýchle poznámky sa tlačia na účtenke, zákazník ich tak uvidí.

Varianty využijete napr. na odlíšenie šarží nápojov (obchod) alebo jedla, napríklad steakov (gastro). Varianty vkladáte rovnako ako štítky ich napísaním a potvrdením tlačidlom HOTOVO na klávesnici.

Príklad použitia rýchlych poznámok:

K produktu Víno pridáte rýchle poznámky (varianty) 122, 123 a 124, ktoré predstavujú šarže jednotlivých fliaš. Pri predaji bude pred samotným naúčtovaním produktu zobrazený dialóg s výberom variantov (šarží) a až potom bude produkt vložený na účet. Podobne môžete rýchle poznámky využiť aj pri predaji steakov. Vytvoríte varianty RARE, MEDIUM a WELL DONE. Pri predaji si vyberiete požadovaný variant prepečenia a s týmto variantom produkt vložíte na účet zákazníka.

tag2

 

Krátky popis (napr. zoznam alergénov) sa zobrazí na riadku produktu v otvorenom alebo zaparkovanom účte, ak výrobok nemá definovaný EAN kód. V tomto prípade sa namiesto krátkeho popisu zobrazí na riadku výrobku EAN kód. Krátky popis sa vytlačí na daňovom doklade pod názvom produktu a nájdete ho aj na záložke Poznámka vo vlastnostiach produktu v zaparkovanom / vytvorenom účte.

Dlhý popis sa používa ako možná informácia pre správcu alebo popis produktu v objednávkových službách. Zobrazuje sa preto len vo vlastnostiach produktu a v ponuke pre objednávkové služby. Tento popis sa nikde netlačí ani sa nezobrazuje obsluhe.

Podrobnosti o tom, kde sa tlačia jednotlivé vyššie uvedené informácie, nájdete v tejto kapitole.

nahor

Táto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC