Ak chcete správne zobraziť obsah, povoľte JavaScript.

V tomto nastavení definujete, ako bude Dotykačka pracovať so prepitným. Prepitné môžete zadať vždy, len pre vybrané platobné metódy alebo ho môžete úplne vypnúť. Na základe zaplatenej sumy Dotykačka voliteľne zobrazí odpovedajúce návrhy prepitného, z ktorých si môžete vybrať. Môžete samozrejme zadať aj vlastnú výšku prepitného. V prípade podporovaných platobných terminálov je potom k dispozícii možnosť nechať zákazníka prepitné zadať priamo na platobnom termináli.

Aby bolo možné správanie prepitného nastaviť, je nutné ho najskôr zapnúť. Potom sa zobrazia nižšie uvedené voľby:

clip1034

 

V časti 01 volíte, či chcete podporu prepitného aktivovať bez obmedzenia alebo len pre vybrané platobné metódy. V prípade obmedzenia na platobné metódy zvoľte zaškrtnutím v časti 02 pri akej platobnej metóde budete prepitné zadávať a či bude prepitné evidované na pokladniach i mobilných čašníkoch.

V časti 03 potom prípadne zapnite návrhy prepitného, kedy pokladnica zobrazí návrhy prepitného na základe platenej čiastky. Možnosť zadať vlastnú výšku prepitného zostane zachovaná.

Voľba Preferovať prepitné zadané zákazníkom preferuje zadávanie prepitného zákazníkom priamo na podporovanom platobnom termináli. Ak je teda táto voľba aktívne zadávanie prepitného v pokladni vrátane návrhov bude potlačené. Pri platbe kartou sa na termináli sa najskôr objaví dialóg pre zadanie prepitného a tlačidlom ĎALEJ sa potom zákazník presunie na druhý krok, kedy realizuje vlastnú platbu, vrátane započítaného prepitného.

clip1071

 

uziv_tip_icon

clip1104Na termináli Dotypay je možné nastaviť individuálne voľby (tlačidlá) prepitného. Zákazník tak môže na displeji terminálu vybrať z predvolených možností (prepitné v %, prepitné v Sk, bez prepitného či iná čiastka, ktorú zadá ručne). Vzhľad obrazovky si môžete sami navrhnúť, obrazovka nie je obmedzená počtom polí. Úpravu obrazovky sprepitného vykonáte po prihlásení na portáli Dotypay.

nahor


 

Zadanie prepitného po zaplatení a uzavretí účtu

Prepitné zvyčajne zadáte pred zaplatením a zatvorením účtu. Výšku prepitného však môžete zadať aj po zaplatení a uzavretí účtu. Stačí otvoriť účet v Histórii 01 a pomocou tlačidla 02 zadať sumu prepitného. Tá bude na účet pridaná dodatočne.

clip1035

 

poznamka_icon

Pri pokladni je k dispozícii aj Report prepitné, v ktorom môžete filtrovať prepitné na základe konkrétneho dňa / dátumu alebo zmeny.

nahor

Táto príručka má len informatívny charakter a neposkytuje žiadne záruky. Uvedené špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázky a schémy majú len informatívny charakter. Vzhľad a funkcie zariadenia a softvéru sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnej verzie produktu a aplikácií.

Vytvorené s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC