Plán cien

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Plán cien

Navigácia:  Vzdialená správa > Panel záložiek > Zoznamy > Produkty > Ceny >

ceny

» K dispozícii len v Dotykačke NAPLNO a vyššie. «

Plán cien umožňuje dočasne nastaviť inú cenu namiesto štandardnej ceny produktu. Rozdielna cena bude platiť počas stanoveného intervalu definovaného dvoma dátumami. Ak potrebujete diferencovať cenu podľa konkrétnych dní v týždni alebo konkrétneho času, použite funkciu Happy Hours.

Príklad použitia plánu cien:

V marci spustíte akciu, v rámci ktorej predávate určitý výrobok za zníženú cenu. Od apríla sa však bude výrobok opäť ponúkať za štandardnú cenu.

 

Ako dočasne nastaviť inú cenu?

1_icon

Vo Vzdialenej správe rozbaľte záložku Zoznamy » Produkty. V záhlaví kliknite na Ceny 01 a vpravo potom na tlačidlo + Pridať 02. Tlačidlami 03 je možné vytvorené pravidlá upraviť, zmazať či exportovať do .csv súboru a neskôr naimportovať.

Ceny

 

2_icon

V záložke Plán cien 01 vyberte produkt, ktorého cenu chcete dočasne upraviť, a pridajte ho na pravú stranu pomocou tlačidla 02. Teraz môžete upraviť vlastnosti pravidla (cenovej akcie).

ceny 2

 

3_icon

Zadajte Názov akcie a potom z rozbaľovacej ponuky Pokladnica vyberte pokladňu, v ktorej bude cenová akcia aktívna. V časti 03 nastavte trvanie akcie. Ak chcete nastaviť dátum začiatku a konca, prepnite prepínače do polohy ON. Nakoniec upravte cenu výrobku alebo zadajte percentuálnu zmenu ceny. Nakoniec pomocou tlačidla Uložiť 04 cenovú akciu uložte. Maximálny počet produktov vo všetkých cenových pravidlách by nemal presiahnuť 1000.

Tlačidlom 05 je možné naimportovať vopred vyexportované pravidlá, viď predchádzajúci krok.

 

V nastavený Dátum spustenia sa cena výrobku automaticky na vybranej pokladnici upraví. Po dátume nastavenom v poli Dátum ukončenia sa cena produktu automaticky vráti na pôvodnú hodnotu.
 

uziv_tip_icon

Pomocou prepínačov ON/OFF môžete samozrejme nastaviť iba jeden aktívny dátum. Potom bude pravidlo aktívne len od alebo do zvoleného dátumu. Pokiaľ však zadáte do políčok Dátum spustenia a Dátum ukončenia rovnaký dátum, cena sa nezmení, pretože Dotykačka cenu počíta od polnoci dňa spustenia do polnoci dňa ukončenia, čo by v tomto prípade bol ten istý čas v rovnaký deň.

Na zľavu platiacu len jeden deň teda môžete zapnúť iba jedno políčko, prípadne nastaviť interval dvoch dní (napr. 02.09.2022 - 03.09.2022). Podobne pri zadaní len dátumu ukončenia na aktuálny deň sa cena nezmení, pretože systém také pravidlo vyhodnotí ako už skončené, platiaci len do polnoci toho dňa. Pokiaľ teda chcete cenu zmeniť pre deň 2.9.2022 a použijete len Dátum ukončenia, musíte ho nastaviť na 03.09.2022.

nahor