Pripojenie a konfigurácia platobného terminálu

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Pripojenie a konfigurácia platobného terminálu

Navigácia:  Príprava pokladnice > Pripojenie periférií >

V tejto kapitole nájdete všeobecný postup konfigurácie a pripojenia štandardného platobného terminálu k dotykovej pokladnici. Pred použitím platobného terminálu je potrebné nainštalovať a správne nakonfigurovať ovládač platobného terminálu v pokladnici.

Aby platobný terminál správne fungoval, musí byť v dotykovej pokladnici už nainštalovaná a spustená aplikácia Dotykačka a pokladnica musí byť pripojená k počítačovej sieti, inak ovládač platobného terminálu nebude fungovať.

Ako platiť kartou s pripojeným platobným terminálom nájdete tu.

 

dulezite_sdeleni_icon

Správne nastavenie platobného terminálu a ovládača zvyčajne vykonáva technik dodávateľa terminálu. Preto neodporúčame zasahovať do nastavení ovládača. Nesprávne nastavenie môže spôsobiť stratu komunikácie medzi pokladňou a platobným terminálom. Zmena nastavení môže znamenať opätovnú platenú návštevu technika.

Nasledujúci postup je určený len pre pokročilých užívateľov!

 

Pripojenie terminálu k dotykovej pokladnici

Platobný terminál je pripojený k dotykovej pokladnici nepriamo prostredníctvom počítačovej siete zákazníka. Dodávateľ terminálu je zodpovedný za pripojenie k sieti, správne nastavenie terminálu a pridelenie pevnej IP adresy. Počas inštalácie sa platobnému terminálu nastaví pevná (statická) IP adresa a táto adresa sa zadá do protokolu pre pripojenie k pokladničnému systému (Protokol pre pripojenie k POS). Táto IP adresa je dôležitá pre správnu komunikáciu s dotykovou pokladňou.

 

uziv_tip_icon

Odporúčame nastaviť v možnostiach DHCP servera vo vašom routeri pre platobný terminál rezerváciu IP adresy. V tomto prípade terminál vždy dostane rovnakú IP adresu, ktorá je potrebná na správnu komunikáciu s pokladňou. Ďalšou možnosťou je priradiť terminálu IP adresu mimo rozsahu DHCP servera.

nahor


 

Inštalácia ovládača platobného terminálu

Dotykačka poskytuje k platobnému terminálu vlastný ovládač, ktorý sa používa na komunikáciu medzi pokladňou a terminálom. Po inštalácii platobného terminálu je potrebné vykonať nastavenia na strane pokladničného systému (v ovládači platobného terminálu) a vložiť do neho pevnú IP adresu platobného terminálu nastavenú dodávateľom. Inštalácia a nastavenie sú však veľmi jednoduché.

1_icon

Stiahnutie a inštaláciu ovládača platobného terminálu vykonáte v prostredí aplikácie Dotykačka Marketplace, Tento postup je opísaný v kapitole Inštalácia aplikácií.

2_icon

Vyberte Ovládač platobného terminálu a nainštalujte ho pomocou tlačidla INŠTALOVAŤ.

ovladac1_800_edge_dr

nahor

Nastavenie ovládača platobného terminálu

Po inštalácii bude ikona ovládača platobného terminálu k dispozícii na pracovnej ploche dotykovej pokladnice. Ťuknite na ňu.

plocha_800_edge_dr

 

1_icon

Otvorí sa prostredie ovládača platobného terminálu. Najprv vyjadrite súhlas s podmienkami a stlačte tlačidlo POKRAČOVAŤ. Ak chcete vstúpiť do nastavenia ovládača, ťuknite na tri bodky v pravom hornom rohu a v zobrazenej ponuke vyberte Nastavenie.

1b_800_edge_dr

 

2_icon

Zobrazí sa zoznam poskytovateľov platieb. Vyberte požadovanú banku alebo poskytovateľa.

3b_800_edge

 

3_icon

Po výbere banky sa vám sprístupnia ďalšie možnosti. Teraz vyberte či je platobný terminál pripojený cez miestnu sieť LAN alebo ide o terminál (Dotypay). Ťuknite na vybraný typ pripojenia.

11

 

Teraz prejdite na ďalšiu kapitolu podľa typu vášho platobného terminálu:

LAN - používam platobný terminál pripojený k sieti prostredníctvom protokolu TCP/IP

nahor