Zľavové skupiny

<< Kliknite pre zobrazenie obsahu >>

Zľavové skupiny

Navigácia:  Práca s pokladňou > Nastavenie aplikácie >

Zľavové skupiny slúžia na priradenie trvalej zľavy k zákazníckym účtom. Môžete si vytvoriť ľubovoľné množstvo zľavových skupín s rôznymi zľavami. Každú zľavovú skupinu pomenujete a zadáte výšku zľavy v percentách. Pokiaľ má zákazník priradenú zľavovú skupinu, bude nastavená zľava automaticky aplikovaná na každú položku účtu, ktorý tomuto zákazníkovi priradíte.

 

Ako vytvoriť a aplikovať zľavovú skupinu?

1_icon

V časti Zľavové skupiny ťuknite na tlačidlo + VYTVORIŤ ZĽAVOVÚ SKUPINU 01. Tým otvoríte dialóg pre vytvorenie novej zľavovej skupiny.

sleva1

 

2_icon

Do poľa 02 zadajte názov skupiny a do poľa 03 zadajte číslo, ktoré bude predstavovať percentuálnu zľavu (napr. pre zľavu 10 % zadajte číslo 10). Ponechajte aktívnu možnosť Zobrazovať v hlavnej ponuke, inak by skupina zliav nebola k dispozícii v nastaveniach zákazníckeho účtu. Nakoniec všetko uložte ťuknutím na tlačidlo Uložiť.

sleva2

 

3_icon

Teraz sa budú zľavové skupiny zobrazovať vo vlastnostiach zákazníckeho účtu. Tu môžete z rozbaľovacieho menu vybrať a priradiť zľavovú skupinu danému zákazníkovi.

sleva4

 

4_icon

Akonáhle teraz zákazníka priradíte k účtu, bude automaticky aplikovaná zľava z nastavenej zľavovej skupiny.

sleva3

 

dulezite_sdeleni_icon

Vytvorené zľavové skupiny nie je možné pri pokladni vymazať. Skupinu, ktorú už nechcete používať, skryjete deaktiváciou možnosti Zobrazovať v hlavnej ponuke, prepíšete ju inou zľavou alebo ju odstránite prostredníctvom Vzdialenej správy.

nahor